Szkoła średnia to czas, gdy dzieci stają się młodymi ludźmi. Nauczyciele ISoP są świadomi tego krytycznego etapu w rozwoju każdego ucznia i pracują razem z nimi, aby rozwijać umiejętności, zrozumienie, rozwagę i międzynarodową postawę, aby mogli rozwijać się przez lata szkoły średniej w drodze do Diploma Programme.

Regulaminy i Dokumenty

Książki

Kalendarz

Dyrektorzy HS

Samorząd Szkolny

HS Social Media

Liceum ISoP to nie tylko sztywny program nauczania. W ISoP uczniowie angażują się w różnorodne zajęcia pozalekcyjne: Model United Nations, Debaty Oksfordzkie, Amnesty International, Klub Ekonomiczny, GreenHearted Club, Basketball Team, Erasmus+ Eljub (spotkania młodzieży europejskiej), warsztaty doradztwa zawodowego, akcje charytatywne, różnorodne warsztaty (na przykład: Shaping Fair Cities – Agenda 2030 Sustainable Development Goals),  wolontariaty, wycieczki krajowe i zagraniczne oraz wiele innych aktywności.

Klasa przygotowawcza

(opcjonalnie)

KLASA WSTĘPNA

Klasa przygotowawcza

znana również jako klasa 0, HS0

Klasa wstępna została stworzona przez ISoP dla tych uczniów, którzy chcieliby dołączyć do naszego programu w szkole średniej, jednak muszą jeszcze podnieść swoje kompetencje językowe. Jest ona pomostem, który pozwala uczniom płynnie przejść do ISoP High School, gdzie język angielski jest językiem wykładowym.

  • Wszyscy uczniowie ubiegający się o przyjęcie do ISoP High School są zobowiązani do zdania egzaminu wstępnego. Na podstawie wyników, uczniowie są zapisywani do klasy HS0, lub bezpośrednio do HS1.
  • Klasa HS0 zabiera ucznia w ekscytującą podróż przez świat języka angielskiego, literatury, tradycji i kultury.
  • Nauczyciele HS0 to oddana, doświadczona i renomowana kadra naszego IB DP.
  • Około 24 godzin zajęć języka angielskiego tygodniowo, dodatkowo lekcje języka polskiego, matematyki, historii, wychowania fizycznego oraz nauk ścisłych.
  • Czas spędzony w klasie HS0 jest tak zorganizowany, aby umożliwić uczniowi przejście do programu licealnego prowadzonego w języku angielskim.

Pierwsze dwa lata Liceum
HS1, HS2

ETAP 1 z 2
HS1-HS2

  • Krok w kierunku IB Diploma Programme.
  • Dwuletni kurs przygotowujący uczniów biegle władających językiem angielskim, do programu International Baccalaureate Diploma Programme.
  • Program HS1-HS2 oparty jest na polskim programie nauczania, czerpie jednak inspiracje z najlepszych elementów programów międzynarodowych. Na zakończenie każdego roku nauki uczniowie otrzymują polskie świadectwa..
  • Program HS1-HS2 został zaprojektowany tak, aby tworzyć mocne podstawy dla prawdziwie międzynarodowej edukacji. Większość zajęć prowadzona jest w języku angielskim.
  • Uczniowie, którzy pomyślnie ukończą Etap 1, przystępują do wewnętrznego egzaminu kwalifikującego do Etapu 2 – IB DP.

Dyrektorzy HS

Andrzej Michalczyk

High School Principal

“Ukończyłem Wydział Historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Mam ponad 20 letnie doświadczenie jako nauczyciel, a od 18 lat pełnię również funkcję egzaminatora IB. W swojej pracy kieruję się słowami Alberta Einsteina: “Nigdy nie uczę swoich uczniów. Staram się jedynie zapewnić warunki, w których mogą się edukować”.”

Ewa Łysiak

High School Vice Principal & DP Coordinator

“Wierzę, że otwartość kulturowa powinna być fundamentem współczesnej edukacji. Jednakże nie jest ona oczywistym następstwem nauki w systemie międzynarodowym. Istotne jest, abyśmy wszyscy zaangażowali się w międzykulturowe sprawy w wymiarze lokalnym i ogólnoświatowym, promowali uniwersalne wartości. Jest to ważnym elementem naszego programu.”

Administracja HS

Dzięki niej w HS wszystko działa

Agnieszka Hibner

“Każdy uczeń rozpoczynający swoją przygodę z Middle School lub Liceum wchodzi pod moje “skrzydła” i może liczyć na moją pomoc. Rodzice poznają mnie już na etapie rekrutacji. Chętnie odpowiem na Państwa pytania dotyczące przyjęcia do naszej szkoły, formalności administracyjnych oraz wszelkich próśb dotyczących nauki Państwa dziecka w Middle School i Liceum.”
hsdp.office@isop.pl

Katarzyna Milejczak

“Prędzej czy później większość dzieci z ISoP zawita w moim gabinecie, choćby po opatrunek, z katarem czy bólem brzucha. Pomagam uczniom i udzielam im pierwszej pomocy medycznej. Jestem pielęgniarką ISoP i widziałam już wszystko.”
nurse@isop.pl